+371 22581322
info@jungaceltnieki.lv

Kvalitātes standarti

Iemesli, kādēļ citi meistari par darbu prasa mazāk, citi – vairāk

P1080977copyJa vēlaties veikt remontu, ir jāsaprot divas lietas:

  • kādu gala rezultātu Jūs vēlaties saņemt;
  • ko dotajā budžetā ir iespējams izdarīt.

 

Var izdalīt piecus kvalitātes standartus:

1. Kā zemākās kvalitātes standarts ir tehniskais kvalitātes standarts. Darbiem pieļaujamā nobīde var būt pat 10 mm vai vairāk uz 1 metru. Ja tiek montēts reģipsis, tad aizšpaktelētas tiek tikai šuves un skrūvju vietas. Instrumentu atstātās pēdas netiek labotas, virsma netiek slīpēta. Šādi remonti parasti tiek veikti komerciālos objektos, ražotnēs, stāvvietās, pagrabos, tehniskajās telpās, taču citreiz šādu remontu veic arī mājokļos. Tāda veida remontos vienīgā iespējamā pieļautā kļūda ir – vai tiek ievērotas darbu izpildes tehnoloģijas, piemēram, vai tiek iestrādātas tvaika izolācijas, vai virsmas tiek nogruntētas un reģipsis tiek kārtīgi pieskrūvēts. Visu nosaka cena, kvalitātei ir otršķirīga nozīme.

2. Standarta kvalitāte. Veicot darbus standarta kvalitātē, darbi tiek veikti precīzāk nekā tehniskajā kvalitātē. Darbiem pieļaujamā kļūda nobeiguma darbiem var būt 2.5-3 mm uz metru. Ja runājam par reģipša sienām, tad, atšķirībā no tehniskās kvalitātes, šuves tiek apstrādātas ar nobeiguma špakteli un nepieciešamības gadījumā arī slīpētas. Tomēr poras un instrumentu atstātās švīkas netiek ņemtas vērā. Standarta kvalitātē darbus parasti veic lētākos īres dzīvokļos, veikalos, birojos, sagatavojot dzīvokļus pārdošanai ar balto apdari, kā arī, ja sienām tiek līmētas tapetes ar rupjāku rakstu.

Remonts dzīvoklī

3. Paaugstināta kvalitāte. Veicot darbus paaugstinātā kvalitātē, darbiem pieļaujamā nobīde ir 1.5 mm uz metru. Atšķirībā no standarta kvalitātes, reģipša šuves tiek špaktelētas platāk un ar finiša špakteli, lai tās būtu mazāk pamanāmas. Tiek aizšpaktelētas poras un instrumentu atstātās pēdas, taču mazie defekti ir pieļaujami. Tiek izlīdzinātas arī grīdas un citas virsmas, kuras pārsniedz 1.5 mm nobīdi uz metru. Paaugstinātas kvalitātes darbus parasti veic privātmājās, dzīvokļos un labos ofisos. Retos gadījumos arī salonveikalos, kur ir svarīga telpu kvalitāte.

4. Augsta kvalitāte. Augstas kvalitātes remontus parasti veic dzīvokļos, privātmājās un labos ofisos. Darbiem pieļaujamā nobīde ir 1 mm uz metru. Atšķirību starp paaugstinātas kvalitātes remonta standartu un augstas kvalitātes remonta standartu var pamanīt cilvēki ar tiešām asu redzi. Sienas tiek sagatavotas tā, lai uz tās nekristu pašēnas. Reģipsis tiek pilnībā finišēts. Tiek aizšpaktelētas poras un instrumentu atstātās švīkas. Nepieciešamības gadījumā virsmas tiek finišētas arī pēc krāsas pirmās kārtas uzklāšanas. Pirms lamināta likšanas tiek izlīdzināta grīda, flīzes tiek līmētas tā, lai neveidotos trepe.

5. Ekskluzīvā klase. Ar eksluzīvo klasi ir saprotams tas, ka mājoklī veiktais remonts ir perfekts . Pieļaujamā nobīde ir 0.25 mm uz metru vai mazāk. Šādi remonti vienam mājoklim var aizņemt pat vairākus gadus, taču laikam un naudai ir otršķirīga vērtība. Pildot šos darbus, meistaram ir jābūt ar juveliera precizitāti un apbrīnojamu pacietību.

Salīdzinot piecus kvalitātes standartus ir redzams, ka katram standartam ir savi kritēriji. Katrs kvalitātes standarts aizņem dažādu laiku un dažādu pieredzi. Salīdzinājumam – ja tehniskajā kvalitātes standartā saskrūvē reģipsi “uz aci” un šuves ar uniflotu aizpilda vienu reizi, tad augstas kvalitātes standartam tas ir precīzi montēts reģipsis un ietilpīgs špaktelēšanas darbs. Tāpēc arī cena šiem darbiem nevar būt vienāda un pat ne līdzīga.