+371 22581322
info@jungaceltnieki.lv

7 soļi līdz perfektam sienas krāsojumam

Pieredzējušu meistaru ieteikumi

Gatavojies pārkrāsot sienas vai arī esi jau to izdarījis? Varbūt rezultāts neapmierina? Sienas ir nelīdzenas, vietām krāsa spīd cauri vai arī veidojas svītras? Zemāk esam apkopojuši 7 padomus, kurus esam pārbaudījuši ilggadējā praktiskā darbā. Tā rezultātā varam klientus iepriecināt ar perfektu krāsojumu. Lasi zemāk un izmanto šos padomus arī savā darbā!

remonts virtuvē

Gaisa mitrums telpā. Sauss gaiss veicina žūšanas procesus, tajā skaitā arī tikko uzklātas krāsas žūšanu. Līdz ar to ir grūtāk krāsu sapludināt tā, lai neveidotos krāsas ruļļa atstātās līnijas. Risinājums ir mitrināt gaisu! To var izdarīt vai nu ar speciāliem gaisa mitrinātājiem vai arī ar vienkāršākām metodēm, piemēram, vārošs ūdens vai slapji audumi uz radiatora.

Krāsas kvalitāte. Noteikti iegādājies krāsu atbilstošu krāsojamajai virsmai. Jāsaka, ka skopais maksā divreiz, tāpēc iesakām krāsu no dārgākajiem plauktiem. Interesanti, bet fakts – ieteicams neizmantot profesionālās krāsas, jo to kvalitāte mēdz būs sliktāka, jo tās tiek ražotas ar domu, ka šīs krāsas izmanto sabiedriskās ēkās, kuru remontā bieži vien noteicošais ir ātrums un zema cena. Tu noteikti savā mājoklī vēlies kvalitāti un ilgaicību.

Perfekta virsma. Liela nozīme ir gludi sagatavotai virsmai. Ja tā būs nelīdzena, tad jebkura krāsa izskatīsies slikti. Tāpēc nežēlo laiku un materiālus, nošpaktelē to līdzeni un noslīpē to maksimāli gludi.

Piemērots krāsas rullītis. Izmanto rullīti ar garāku spalvu (optimāli būs 18 mm gara plūksna). Rullītim ir jābūt maksimāli platam, lai ar vienu ruļļa vilcienu var noklāt lielu platību. Jāskatās, lai rullis ne tikai labi uzsūc krāsu, bet arī labi to uznes uz sienas. Tādā veidā izvairīsies no tā, ka krāsas slānis būs pārāk plāns. Jo plānākā kārtā krāsa tiks uzklāta, jo ātrāk tā apžūs un grūtāk būs izpludināt krāsojumu. Īsākas plūksnas rullis atstās gludāku krāsojumu, taču ar mūsdienu krāsām izvēlēto krāsu būs grūti uzklāt tā, lai nebūtu redzamas ruļļu pēdas. Jāņem vērā arī, lai rullis būtu labas kvalitātes, piemēram, lai krāsojot tas neatstāj plūsknas. Pat augstākās kvalitātes ruļļus, kamēr tie ir jauni, pirms krāsošanas vēlams izmazgāt ar ziepjūdeni, lai izmazgātu rūpnieciskās plūksnas.

Temperatūra telpā. Augsta temperatūra, tāpat kā sauss gaiss, veicina krāsas ātrāku žūšanu, kas rezultējās ar grūtāku tās sapludināšanu. Tātad, ieteicams, ka temperatūra telpā nav pārāk augsta. Komforta temperatūra ir 15-20 grādi. Tā ir temperatūra, kura ļaus gan sapludināt krāsu, gan arī pašam meistaram justies ērti.

Krāsošanas tehnika. Pareiza tehnika ļaus sapludināt krāsas vieglāk, tāpēc būtiski krāsot ir sākot ar vienu malu, pamazām virzoties uz otru. Krāsas rullītis ir jāvirza no lejas uz augšu un otrādi pilnā augstumā, izvairoties no pārrāvumiem sienas vidū. Svarīgi, lai rullītis ir gana mitrs. Sienu nedrīkst rullēt ar sausu rullīti, jo, tas neļaus sapludināt krāsu, un tas atstās plankumainu rezultātu jeb sausa ruļļa “pēdas”. Pārāk daudz krāsas tupretī var veidot rupju un nevienmērīgu krāsas tekstūru.

Apgaismojums. Bieži vien dienas gaismā var ieraudzīt dažādas kļūdas kā arī to, kur krāsa ir pārāk plānā kārtā. Līdz ar to ieteicams krāsot pa dienu, lai kļūdas var novērst uzreiz. Ideāli, ja dienas vai mākslīgo apgaismojumu var panākt tādu, ka gaisma krīt slīpi uz sienas. Tādā veidā var viegli ieraudzīt plūksnas vai putekļus kuri varētu būt pielipuši pie sienas. Slīpais apgaismojums ļauj to ieraudzīt, jo tie metīs ēnu. Labāk nepilnības ir novērst uzreiz, kamēr krāsa nav nožuvusi.

Veiksmi darbā! 

dekorativais_krasojums